Kadın çiftçilere süs eğitimi

ESKİŞEHİR (İGFA) – Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, fidanlık üretim alanlarındaki seralarda yıllık 1 milyon adet çiçek üretimi yaparak Eskişehir’i güzelleştirmeye devam ederken eğitim faaliyetlerini de aralıksız sürdürüyor.

Başta birinci ve orta dereceli okullardan gelen öğrenciler olmak üzere üretim yapılan seralarda eğitim ve teknik seyahatlere mesken sahipliği yapan Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, son olarak Sarıcakaya ve Mihalgazi’den gelen 45 bayan çiftçiye “Süs Bitkisi Yetiştirme Eğitimi” gerçekleştirdi.

İlk olarak seralarda üretim evrelerini teorik olarak dinleyen bayan çiftçiler, daha sonra çiçek tohumu ekimi yaparak sulama ve bitki bakımı üzere birçok bahiste uygulamalı eğitim aldılar.

Büyükşehir yetkilileri, bayan çiftçileri süs bitkilerinin çoğaltımı ve yetiştiriciliğinde gerekli gereç ile ekipmanlar hakkında da bilgilendirerek merak ettikleri soruları yanıtladılar.

Düzenlenen eğitim nedeniyle Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden üretici bayanlar, aldıkları eğitimlerin kendilerini yeni alanlarda geliştirme imkânı sunduğunu söz ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir