Levent Gültekin’in ‘CHP Alevi olursa’ yazısı istifa getirdi

Gültekin’e bir reaksiyon de Diken’in Ankara temsilcisi Altan Sancar’dan geldi. Sancar “Levent Gültekin, yarın bir gün CHP Genel Merkezi’nde Alevi yöneticilerin kapısını işaretleyerek “Aha bakın bu da Alevi, ben haklıyım” derken yakalanırsa şaşırmam” sözleri ile reaksiyon verdi.

Gültekin, dün Diken’deki köşesinde “CHP Alevi olursa” başlığıyla bir yazı kaleme aldı. Yazısında, “CHP Alevi partisine dönüştükçe, yani o gençlerin yaşadığına emsal olaylar yaşandıkça, giderek oy kaybeder ve nihayetinde belediyeleri de kaybedecek bir etaba gelir.” diyen Gültekin, “Tekrar edeyim: Alevi vatandaşlarımızın yoğunlukla oy verdiği bir partinin idaresinde aktif bir halde kelam sahibi olmak istemesini çok anlaşılır ve haklı buluyorum. Ancak bu formülün hem onlara hem de Türkiye’ye ziyan vereceği kanaatindeyim” görüşünü aktardı.

Gültekin yazısının sonunda da, “Siyasetteki sorunun tahlili için toplumun her bölümünden insanların olduğu, gençlerin ve bayanların tartıda olduğu, hakikaten, eşitlikçi, özgürlükçü yeni bir parti kurulması gerekiyor. Yoksa CHP’deki Alevi tartışması ve bunun yaratacağı ayrışmanın ziyanını bütün bir ülke olarak hepimiz göreceğiz. Başka taraftan vazifeye başlama merasiminde, “Gelin canlar bir olalım” diyerek birlik daveti yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu birlik davetini lafta bırakmayıp Alevilere uygulanan ayrımcılığı fili olarak ortadan kaldırarak göstermesini umuyorum. Türkiye’nin iç huzuru, selameti, toplumsal barışı için bu haksızlığın, hukuksuzluğun giderilmesi gerekiyor” tabirlerini kullandı.

DOĞAN IRAK: MEZHEPÇİ FANATİK

Diken muharriri Dağhan Irak, Levent Gültekin’in dün kaleme aldığı “CHP Alevi partisi olursa…” başlıklı yazısına reaksiyon göstererek istifa ettiğini şu tabirlerle duyurdu:

“Diken’in artık bu mezhepçi fanatiğin tehlikeli zırvalarına platform sağlamaktan vazgeçmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir